12-timmarsbowling

Långfredagen den 14/4

Anmälan görs på 0433-12210

eller info@markarydsbowling.se

 

Markaryds Bowlingklubb bildades i Strömsnäsbruk den 17 december 2010 

Läs mer

Nedan ser Ni spelschemat för Markarydslagens respektive hemmamatcher Hösten 2016/Våren 2017 

Spelprogram Göingeserien

Markaryd 1, DIV 2

Onsd. den 31/8   14.00 MBK - Kristianstad 2     17-3

Onsd. den 7/9     14.00 MBK - C4-Åhus 2          11-8

Onsd. den 28/9   14.00 MBK - Hörby 1               8-12

Onsd. den 12/10 14.00 MBK - Olofström 2        10-10

Onsd. den 23/11 14.00 MBK - Bromölla 1           13-7

Onsd. den 11/1   14.00 MBK - Osby 2                 16-4

Onsd. den 1/2     14.00 MBK - Hässleholm 3       14-5

Onsd. den 8/3     12.00 MBK - Kristianstad 2       14-6

Onsd. den 15/2   14.00 MBK - C4-Åhus 2            14-5

Onsd. den 15/3   14.00 MBK - Hörby 1                 11-8

Onsd. den 5/4     14.00 MBK - Olofström 2

 

Markaryd 2, DIV 3

Onsd. den 7/9     12.00 MBK - MBK 3                 13-7

Onsd. den 28/9   12.00 MBK - Hässleholm 4      13-6

Onsd. den 5/10   14.00 MBK - Knislinge 2          12-8

Onsd. den 19/10 12.00 MBK - Kristianstad 3      16-4

Onsd. den 2/11   12.00 MBK - Olofström 3          13-7

Onsd. den 23/11 12.00 MBK - Osby 3                 17-3

Onsd. den 7/12   12.00 MBK - Hörby 2                13-6

Onsd. den 11/1   12.00 MBK - MBK 3                   19-1

Onsd. den 18/1   12.00 MBK - Bromölla 2            8-12

Onsd. den 15/2   12.00 MBK - Tollarp 2               12-8

Onsd. den 22/3   12.00 MBK - C4-Åhus 3            13-7

Onsd. den 12/4   14.00 MBK - Tollarp 3

 

Markaryd 3, DIV 3

Onsd. den 31/8   12.00 MBK - C4-Åhus 3     15-5

Onsd. den 7/9     12.00 MBK - MBK 2            7-13

Onsd. den 21/9   14.00 MBK - Tollarp 3        12-8

Onsd. den 5/10   12.00 MBK - Osby 3           17-3

Onsd. den 12/10 12.00 MBK - Olofström 3     13-7

Onsd. den 9/11   12.00 MBK - Kristianstad 3   14-6

Onsd. den 11/1   12.00 MBK - MBK 2              1-19

Onsd. den 1/2     12.00 MBK - Tollarp 2           9-11

Onsd. den 1/3     12.00 MBK - Hörby 2            12-8

Onsd. den 15/3   12.00 MBK - Hässleholm 4    16-4

Onsd. den 5/4     12.00 MBK - Knislinge 2

Onsd. den 12/4   12.00 MBK - Bromölla 2

Spelprogram

NVSK Västra

Sönd. den 11/9   12.40 MBK C - IS Göta B            11-9

Sönd. den 25/9   12.40 MBK C - Spader Dam B    16-4

                14.20 MBK C - BK Bells/Team Bjuv B     7-13

Sönd. den 23/10 12.40 MBK C - BK Gamsen B      9-11

Sönd. den 20/11 12.40 MBK C - FH/luntertun         9-11

Sönd. den 15/1   12.40 MBK C -  BK Strike B         11-8

Sönd. den 19/2   12.40 MBK C - BK Lejonet B      10-10

Sönd. den  5/3    12.20 MBK C - BK Spiken B        9-10

Sönd. den  2/4    12.20 MBK C - Team Perstorp B

Sönd. den  23/4  12.20 MBK C - BK Hovet B

 

NVSK Östra

Lörd. den 3/9      12.20 MBK B - Olofströms BK B  9-11 

Sönd. den 11/9   10.40 MBK B - BS Olymp B         15-5

Sönd. den 25/9   10.40 MBK B -  BBK Spärren B    17-3

Sönd. den 23/10 10.30 MBK B - Tollarps BK B       4-15

Sönd. den 20/11 10.40 MBK B - Osby BS B            16-4

Sönd. den 4/12   10.40 MBK B - BK 59an               17-3

Sönd. den 15/1   10.40 MBK B - BK Sösdala B      12-8

Sönd. den  19/2  10.40 MBK B - BK Hammaren B 12-7

Sönd. den 19/3 11.00 MBK B - BK Rapid B           15-4

Sönd. den   9/4   10.40 MBK B - BK Turbanen B

Sönd. den   23/4  10/4  MBK B - BK Allön b

 

Div 3 Södra Götaland

Lörd. den 10/9  14.20 MBK - Höganäs BC F2      14-6

Lörd. den 17/9  09.00 MBK - BK Animals F          17-3

Lörd. den 15/10 09.00 MBK - BK Lejonet             16-4

Lörd. den 22/10 09.00 MBK - BK Båstadkäglan    11-9

Lörd. den 19/11 14.20 MBK - Team Bjuv BF F      18-2

Lörd. den 21/1  09.00 MBK - Halmia BS                16-4

Lörd. den 28/1  14.20 MBK - BK Team SGK           16-4

Lörd. den 18/2  10.00 MBK - BK Hovet                  16-3

Lörd. den 25/2  09.00 MBK - BK Ohm F                13-7

Lörd. den 4/3    14.20 MBK - BK Strike                 12-8

Lörd. den 22/4  09.00 MBK - BK Luntertun

 

Nordvästra Skåne Ungdom

Lörd den 3/9    10.40 MBK U - BK Strået

                                  3235-3023          

Lörd den 3/9    14.40 MBK U - BK FH Engelholm

                                  3188-3217

Sön den 18/9   10.40 MBK U - BK Björnligan B2

                                   3067-3064

Sön den 23/10 14.20 MBK U - Höganäs BC U1

Sön den 20/11  14.20 MBK U - BK FH Engelholm U

                                    3235-3271

Sön den 15/1    14.20 MBK U - BK Björnligan

                                    3131-3030

Sön den 29/1    12.40 MBK U - BK Nordkap U

                                    3012-2932

Sön den 26/2    12.40 MBK U - BK Strået U

                                    3033-2970

Sön den 12/3    12.40 MBK U - BK Björnligan B2

                                    2934-3079

Sön den 23/4    14.20 MBK U - Höganäs BC U1