Cykelfest !!!!
Lördagen den 30/9

Whiskeyprovning
Lördagen den 28/10

 

Markaryds Bowlingklubb bildades i Strömsnäsbruk den 17 december 2010 

Läs mer

Nedan ser Ni spelschemat för Markarydslagens respektive hemmamatcher Hösten 2017/Våren 2018

Spelprogram Göingeserien

Markaryd 1, DIV 2

Onsd. den 18/10  12.00 MBK - Olofström 2

Onsd. den 15/11  12.00 MBK - Hörby 2

Onsd. den 29/11  12.00 MBK - Bromölla 1

Onsd. den 10/1    12.00 Derby MBK - MBK 2

Onsd. den 24/1    12.00 MBK - Tollarp 2

Onsd. den 7/2      12.00 MBK - Kristianstad 2

Onsd. den 18/2    14.00 MBK - Hässleholm 3

Onsd. den 14/3    12.00 MBK - Bromölla 2

Onsd. den 18/4    12.00 MBK - Osby 2

 

Markaryd 2, DIV 2

Onsd. den 13/9    12.00 Derby MBK - MBK 1      10-10

Onsd. den 20/9    12.00 MBK - Kristianstad 2

Onsd. den 27/9    12.00 MBK - Hässleholm 3

Onsd. den 8/11    12.00 MBK - Hörby 2

Onsd. den 29/11  14.00 MBK - Osby 2

Onsd. den 6/12    12.00 MBK - Tollarp 1

Onsd. den 14/2    12.00 MBK - Olofström 2

Onsd. den 7/3      12.00 MBK - Bromölla 2

Onsd. den 4/4      12.00 MBK - Bromölla 1

 

Markaryd 3, DIV 3

Onsd. den 6/9      12.00 MBK - Cefyra Åhus 2      14-6

Onsd. den 27/9    14.00 MBK - Cefyra Åhus 3

Onsd. den 25/10  12.00 MBK - Hörby 3

Onsd. den 15/11  14.00 MBK - Kristianstad 3

Onsd. den 6/12    14.00 MBK - Olofström 3

Onsd. den 13/12  12.00 MBK - Tollarp 3

Onsd. den 24/1    14.00 MBK - Knislinge 2

Onsd. den 28/2    12.00 MBK - Hässleholm 4

Onsd. den 28/3    12.00 MBK - Tollarp 2

Onsd. den 11/4    12.00 MBK - Osby 3

Spelprogram

NVSK Östra

Lörd den 9/9       14.00 MBK B - BK 59:an/Hässle  5-15

Lörd. den 23/9    14.00 MBK B - Olofström BS B

Lörd. den 21/10  14.00 MBK B - BK Hovet B

Lörd. den 28/10  12.00 MBK B - BK Allön B

Sönd. den 19/11 10.20 MBK B - Tollarps BK B

Lörd. den  13/1   14.00 MBK B - BBK Spärren B

Lörd. den 27/1    10.20 MBK B - BK Sösdala B

Lörd. den 10/2    12.00.MBK B - BS Olymp B1

Lörd. den 17/2    10.20 MBK B - BK Turbanen B

Lörd. den 10/3   14.00 MBK B - Rapid/Hässleholm B

 

Markaryd BK F, DIV 3

Lörd. den 9/9     12.00 MBK F - Team Bjuv BF F    10-9

Lörd. den 23/9   10.20 MBK F - BK Team SGK

Lörd. den 14/10 12.00 MBK F - BK Nyhem F

Lörd. den 21/10 10.20 MBK F - BK Strike

Lörd. den 28/10 14.00 Derby MBK A - MBK F

Lörd. den 25/11 12.40 MBK F - Höganäs BC F2

Lörd. den 2/12   10.20 MBK F - BK Spiken

Lörd. den 13/1   12.00 MBK F - BK Nordkap

Lörd den 10/2    14.00 Derby MBK F - MBK A

Lörd. den 10/3   12.00 MBK F - Halmia BS

Lörd. den 7/4     10.20 MBK F - BK Luntertun

Lörd. den 14/4   12.00 MBK F - IS Göta F2

 

 

Markaryd BK A, DIV 3

Lörd. den 9/9     10.20 MBK A - Team Bjuv BF F    11-9

Lörd. den 23/9   12.00 MBK A - BK Team SGK

Lörd. den 14/10 10.20 MBK A - BK Nyhem F

Lörd. den 21/10 12.00 MBK A - BK Strike

Lörd. den 28/10 14.00 Derby MBK A - MBK F

Lörd. den 25/11 11.00 MBK A - Höganäs BC F2

Lörd. den 2/12   12.00 MBK A - BK Spiken

Lörd. den 13/1   10.20 MBK A - BK Nordkap

Lörd. den 10/2   14.00 Derby MBK F - MBK A

Lörd. den 10/3   10.20 MBK A - Halmia BS

Lörd. den 7/4     12.00 MBK A - BK Luntertun

Lörd. den 14/4   10.20 MBK A - IS Göta F2